Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Chassis Type | Passenger Chassis |
| Material | Mild Steel |
| Gross Vehicle Weight | 600 kg |
| Product Material | Mild Steel |
| Chassis Length | 2700 mm |
| Surface Finish | Paint Coated |
| Chassis Width | 1000 mm |
| Front Suspension Type | Telescopic |
| Rear Suspension Type | Leaf Spring |
| With Cabin Mounts | No |
| Usage/Application | For Making E Rikshaw |
| Country of Origin | Made in India |
| Weight | 130 kg |
| Brand | Swastika |
| Thickness | 25 mm |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Chassis Type | Passenger Chassis |
| Material | Mild Steel |
| Gross Vehicle Weight | 200 |
| Chassis Length | 2700 mm |
| Chassis Width | 900 mm |
| Surface Finish | Paint Coated |
| Front Suspension Type | Telescopic |
| Rear Suspension Type | Leaf Spring |
| With Cabin Mounts | Yes |
| Country of Origin | India |