Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Chassis Type | Passenger Chassis |
| Material | Mild Steel |
| Gross Vehicle Weight | 600 kg |
| Chassis Length | 2900 mm |
| Chassis Width | 900 mm |
| Surface Finish | Paint Coated |
| Front Suspension Type | Hydraulic Fork |
| Rear Suspension Type | Leaf Spring |
| With Cabin Mounts | No |
| Country of Origin | India |