Vegetable Rickshaw Cart
Prominent & Leading Manufacturer from Howrah, we offer e cart vegetable rickshaw.
E Cart Vegetable Rickshaw
Approx. Price: Rs 1,70,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Vending Type | Vegetable |
| Material | Mild Steel |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Brand | NAR CHHOTA HATHI |
| Top Speed | 25 km/hr |
| Motor Power | 1250 W |
| Load Capacity | 500 kg |
| Vehicle Model | vegetable cart fruit cart |
| Battery Charging Time | 3-4 hours |
| Loading Capacity | 500 kg |
| Range | 100 km |
| Power Source | Electric |
| Country of Origin | Made in India |
Our Fast Food Cart is the perfect solution for entrepreneurs looking to start their own mobile food business or expand their current operations. Designed with both functionality and aesthetics in mind, this cart provides a versatile and efficient setup for selling a variety of fast foods. Its compact and mobile design allows you to serve customers at various locations, ensuring you can reach your target market with ease.
Additional Information: